Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

V komunální politice jde vždy o konkrétní témata. Zde se můžete seznámit s prací, kterou se podařilo realizovat v minulých čtyřech letech. A také s nápady, které chceme otevřít a realizovat v dalším volebním období 2018-2022.Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Sever

 

Pojďte se zamyslet…

Po 01.09.2014 17:37

Rodič, který by byl schopen vidět své dítě tak, jaké skutečně je, potřásl by hlavou a řekl: Vilík nestojí za nic, prodáme ho! (Stephen Leacock)

A už je tu zase září, děti se vrací do školy, výletníci jdou odpočatí do práce. A co vy? Podařilo se vám prožít nějaký neobvyklý zážitek, kterého nelitujete? Našli jste nové kamarády, nové přátele, se kterými je vám dobře? Našli jste novou lásku, či snad lásku z mládí? Pokud ano, jsem i za vás velice rád. K létu to patří.
Přemýšlím. Nemám rád populismus, nemám rád populisty. Ve svém věku jsem již pochopil, že jen velmi málo problémů má jednoduchá řešení. Snažím se dívat na věci objektivně, oprostit se od subjektivního řešení problémů, kdy jen já mám pravdu.
Znovu a znovu se zamýšlím nad citátem v úvodu tohoto sloupečku a kladu si otázku: „Opravdu dokážeš hledat objektivní a přitom to nejlepší řešení…?“ Snažím se! Hledám pravdu mezi stížnostmi a pochvalami. Co myslíte? Čeho je víc? No ano, máte pravdu.
Jen mi v hlavě stále probíhají otázky. Plní si všichni stěžovatelé všechno, jak by měli? Dokážou se podívat na jimi uvedený problém (stížnost) objektivně? Anebo vidí „své dítě“ v tom rodičovském, nekritickém pohledu? Jak by přistoupili k jeho řešení, kdyby byli na postu odpovědného pracovníka? Víte, výkon samosprávy v první linii není jednoduchý. A jak říká klasik: „Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.“
Tak pojďte, začíná nový školní rok, a když už nemusíte do lavic, tak se aspoň zamyslete nad hloubkou myšlenky pana Leacocka. Třeba se nám podaří najít shodu při řešení věcí veřejných a budeme si více rozumět. Jen tak na okraj, víte, jak mne potěšila zpráva od paní starostky z Popůvek, že „naši“ Soběšičtí hasiči, jim velmi obětavě a dobře pomáhali při srpnových bouřkách? Chlapi, dík.
Milí žáci a studenti, hola, hola, škola volá, tak nenechte školní lavice zahálet a vy, naši drazí spoluobčané, chutě po dovolené do práce.
Hodně štěstíčka a zdraví v novém školním roce vám přeje

 

Váš starosta Rostislav Hakl