Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

V komunální politice jde vždy o konkrétní témata. Zde se můžete seznámit s prací, kterou se podařilo realizovat v minulých čtyřech letech. A také s nápady, které chceme otevřít a realizovat v dalším volebním období 2018-2022.Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Sever

 

Prodloužení doby provozu linky 46 do centra

Pá 27.02.2015 08:30

Prodloužení doby provozu linky 46 do centra

Klikněte pro zvětšení a zobrazení více obrázků.

V naší městské části Brno - sever se objevilo mnoho kladných ohlasů na přímé propojení horní části Lesné a středu města autobusovou linkou č. 46/x5 (Haškova – Janáčkovo divadlo), která byla zřízena na současné trase z důvodu probíhající uzavírky ul. Milady Horákové.

Od občanů vzešel požadavek, aby toto dopravní spojení bylo zachováno. Vedení radnice tento návrh podporuje.

Proto jsme poslali k rukám primátora města Brna, řediteli DPmB a společnosti Kordis návrh na změnu koncepce organizace městské hromadné dopravy a ponechání této trasy autobusu 46/ x5 i po ukončení výlukového jízdního řádu, a to z důvodu zefektivnění MHD, urychlení cesty do centra města z této lokality, a tím zvýšení spokojenosti cestujících – občanů Lesné. Jsme přesvědčeni, že především naši starší spoluobčané by tuto skutečnost uvítali. V současné době, kdy Dopravní podnik města Brna disponuje nově ekologickými autobusy na CNG (stlačený zemní plyn), by nedošlo ke zvýšení znečištění středu města výfukovými plyny a nezhorší se tím životní prostředí. Předpokládáme, že uvedené opatření nebude mít zásadní dopad na hospodaření DPmB a jednoznačně pomůže zlepšení dopravní situace v oblasti přestupního uzlu na konečné tramvaje č. 5 v Černých Polích.

Doufáme, že tento náš návrh získá podporu u široké veřejnosti v lokalitě Lesná.

Ing. Rostislav Hakl