Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

V komunální politice jde vždy o konkrétní témata. Zde se můžete seznámit s prací, kterou se podařilo realizovat v minulých čtyřech letech. A také s nápady, které chceme otevřít a realizovat v dalším volebním období 2018-2022.Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Sever

 

Slevomat.Brno-sever

Čt 06.10.2011 00:00

Dne 18.8.2011 Rada městské části Brno - sever schválila bez jakékoliv diskuze s občany a opozičními zastupiteli jednostranné zvýšení nájemného platné od 1.1.2012.

Využila tak na poslední chvíli svého práva na jednostranné zvýšení nájemného v souladu se zákonem č. 107/2006 Sb. Po 31.12.2012 již bude nutný souhlas obou stran. Využila své možnosti a zvýšila již nyní výdělku schopné měsíční nájemné ze 46,- Kč na zákonné maximum 110,- Kč/m2 (vyjma Husovic a Zábrdovic, kde je to 100,-, resp. 75,- Kč/m2), tj. o 139%! V jiných městských částech došlo rovněž k navýšení nájemného, např. v Bystrci na, oproti Severu, ?závratných? 55,- Kč/m2. Jistě mi hned můžete namítnout, že každý nájemník si vylosoval  ?akční? slevu až 50% dle opravenosti či spíše zchátralosti jednotlivých domů. Jednoho by z výše těchto slev uchvátila až nákupní euforie hodná slevových portálů, vždyť byt v Černých Polích se sníženou kvalitou (tj. např. bez topení či koupelny) je již od 50,- Kč/m2. To je přímo za pakatel, ne? Tato sleva, světe div se, však není obsažena v nájemní smlouvě, ale ve smlouvě o slevě z nájmu. Předmětná smlouva je na dobu určitou v délce trvání jednoho roku a možností tuto smlouvu jednostranně kdykoli vypovědět. Ptám se tedy, co udělá městská část v dalších letech? Bude pokračovat prodlužováním ?akčních? slev nebo jednoduše tuto smlouvu neprodlouží? Jistě si každý občan řekne, že je to suma oprávněná vzhledem k výši komerčního nájemného. Každý, kdo na něj nemá, ať se odstěhuje z velkého bytu do malého, není-liš pravda? Jen se poněkud zapomíná, že ty jsou na výměnu již teď nedostatkové a po tomto zdražení už nebudou vůbec.

Neměla by městská část v takovémto případě dávat ke každému nájmu nad 10 000,- Kč/měsíc (zvlášť, když započítám ještě náklady na teplo, vodné a energie) 100,- Kč poukázku na prošlé potraviny v supermarketu a lístek na polévku od Armády spásy zdarma?

Luděk Král, zastupitel městské části Brno-sever