Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

V komunální politice jde vždy o konkrétní témata. Zde se můžete seznámit s prací, kterou se podařilo realizovat v minulých čtyřech letech. A také s nápady, které chceme otevřít a realizovat v dalším volebním období 2018-2022.Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Sever

 

Vila Löw-Beer

Út 26.05.2015 19:06

Vila Löw-Beer

Klikněte pro zvětšení a zobrazení více obrázků.

Za účasti Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje, a řady dalších významných hostů byla v úterý 26. května pro veřejnost otevřena památkově obnovená vila Löw-Beer.

V její zahradě, která dostala podobu veřejně přístupného parku, láká nyní k návštěvě kavárna s výstavní síní v takzvané celnici. Ta bývala kdysi skutečně místem, kde se vybíralo clo od obchodníků, kteří přicházeli se svým zbožím do Brna. První návštěvníci se zde mohou seznámit s historií rodiny Löw-Beerů, která se zasloužila o největší rozkvět brněnského textilnictví, jež propůjčilo městu přezdívku moravský Manchester.

Na sobotu 30. května je v areálu vily připraven pro děti i dospělé přitažlivý program ke Dni dětí. V průběhu měsíce června pak bude návštěvníkům zpřístupněna i samotná vila. S otevřením zahrady se nejen obyvatelům Černých polí, ale i všem ostatním Brňanům a návštěvníkům města nabízí další klidné místo pro odpočinek a relaxaci v samotném současném centru v sousedství Lužáneckého parku. 

Ing. Kateřina Kalinová