Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

V komunální politice jde vždy o konkrétní témata. Zde se můžete seznámit s prací, kterou se podařilo realizovat v minulých čtyřech letech. A také s nápady, které chceme otevřít a realizovat v dalším volebním období 2018-2022.Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Sever

 

Změna koalice

St 15.07.2015 07:15

Na posledním „předprázdninovém“ zastupitelstvu MČ Brno-sever došlo k předem nepředvídanému obratu ve složení koalice naší městské části. Hnutí SOL navrhlo odvolání starostky Barbory Maťákové (ANO), což po kratším a vypjatém jednání vyústilo ve vznik koalice ve složení Hnutí SOL, ČSSD a KDU-ČSL.

Naše strana získala oproti předešlému stavu dalšího místostarostu plus jednoho člena Rady MČ. Ve čtyřčlenném vedení radnice je sociální demokracie nyní zastoupena statutární místostarostou, místostarostou pro bytovou problematiku a v jedenáctičlenné radě máme čtyři zástupce.

Místo pětikoalice vznikla trojkoalice, od které si slibujeme větší stabilitu a možnost lépe a efektivněji prosazovat priority korespondující s volebním programem i orientací ČSSD.

Pro některé z vás může být tento krok překvapivý. Zdůrazním-li ale fakt, že v údobí pětikoalice bylo nezbytné některé body na zastupitelstvu prohlasovat pouze za přispění části opozice, byla taková změna relativně logickým důsledkem stavu, který na radnici Brna severu panoval.

Doufám, že tato rošáda byla po překotném podzimu a neméně bouřlivém začátku léta poslední změnou, a po zbytek volebního období se budeme moci bez větších otřesů věnovat své práci. Tedy rozvoji městské části, abychom v roce 2018 mohli nejen konstatovat, ale i seriózně oslovit své voliče se sdělením: „Brno – sever je příjemným místem k žití.“

 

místostarostka Kateřina Kalinová

Přílohy / dokumenty:

ico-docx Programové prohlášení Rady Mč Brno sever 2015.docx [DOCX, 13 kB]